DZIAŁO SIĘ

Dodane: 24 dni temu
Posiedzenie Zarządu OW SDP

Na 4 czerwca (poniedziałek) Prezes OW SDP red. Zbigniew Rytel zwołał trzecie w tej kadencji posiedzenie Zarządu Oddziału Warszawskiego SDP. Spotkanie odbędzie się o godz. 19.00 w salce recepcyjnej na II piętrze w siedzibie SDP (ul. Foksal 3/5).

więcej

Odsłon: 48 | Komentarzy: 0
Dodane: 26 dni temu
Impresje z dziennikarskiej emigracji

Impresje z dziennikarskiej emigracjiReportaż wcieleniowy z elementami komentarza i felietonu, tak gatunkowo mogłabym zaklasyfikować „Ze sztambucha emigranta” Pawła Pietkuna. Ale to coś więcej niż twórczość dziennikarska, to po prostu życie.

więcej

Odsłon: 99 | Komentarzy: 0
Dodane: 34 dni temu
Zapraszamy na Foksal 25 maja

Zapraszamy na Foksal 25 majaTego dnia od południa do wieczora w siedzibie SDP odbędzie się kiermasz książek, nastąpi rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego, spotkamy się z gośćmi z Wojnowa i wspólnie obejrzymy film.

więcej

Odsłon: 107 | Komentarzy: 0
Dodane: 45 dni temu
Okruch nadziei w eterzeMy


 
 
 
Jest nas półtora tysiąca. Dziennikarze warszawscy i mazowieccy - mamy różne życiorysy, poglądy, pasje, ale kwestia misji twórczego dziennikarstwa jest bliska nam wszystkim.
Stowarzyszenie pozostaje najważniejszą organizacją twórczą naszego środowiska. Warto ją pielęgnować, wzmacniać i wraz z nią prostować i doskonalić rzeczywistość profesjonalnego dziennikarstwa, wyrwać środowisko z marazmu, wzmacniać nasz wspólny głos w ważnych dla dziennikarzy i społeczeństwa demokratycznego sprawach.
Wierzymy, że wolna wymiana informacji i opinii, służba prawdzie i ludziom potrafią zmieniać rzeczywistość. Jako Oddział Warszawski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, mamy własną osobowość prawną i władze. Organizujemy się w ważnych dla całego środowiska dziennikarskiego i dla społeczeństwa obywatelskiego sprawach w zespoły, kluby, koła. Debatujemy, wypracowujemy stanowiska i opinie, przekonujemy i pomagamy, promujemy dobre wzorce, piętnujemy zagrożenia dla twórczego dziennikarstwa i dla otwartego społeczeństwa. Obrazem, dźwiękiem i słowem służymy ludziom. I mamy z tego mnóstwo zawodowej frajdy. Po tym nas poznasz.


Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers