DZIAŁO SIĘ

Dodane: 121 dni temu
Jesienią wybierzemy delegatów

12 września 2020 r. o godz. 11.00 w pierwszym terminie odbędzie się Zebranie członków Oddziału Warszawskiego SDP, na którym wybierzemy delegatów na Zjazd Sprawozdawczo Wyborczy SDP.

więcej

Odsłon: 9015 | Komentarzy: 0
Dodane: 138 dni temu
Pomoc koleżeńska w OW SDP

Pomoc koleżeńska w OW SDPKoleżanki i Koledzy, wszyscy boleśnie odczuwamy ograniczenia związane z epidemią. Wielu dziennikarzy dotkliwie odczuwa skutki izolacji. Nie wszyscy mogą skorzystać ze wsparcia rodziny lub sąsiadów. Dlatego pomyśleliśmy, że przynajmniej w niektórych sprawach możemy pomóc sobie nawzajem. Nie raz już członkowie Oddziału Warszawskiego udowadniali, że w trudnych sytuacjach potrafią się zmobilizować i zadbać jedni o drugich. Telefon: 572015860.

więcej

Odsłon: 7682 | Komentarzy: 0
Dodane: 145 dni temu
Zaproszenie do Teatru Telewizji

Zaproszenie do Teatru TelewizjiNiedawno minęła dziesiąta rocznica katastrofy pod Smoleńskiem, w której zginęli członkowie polskiej delegacji lecący na uroczystości do Katynia z urzędującym Prezydentem RP na czele. Tegoroczne obchody rocznic były ograniczone ze względu na przepisy związane ze stanem epidemii. A jak współczesny dramaturg widzi społeczeństwo w obliczu tragedii będzie się można przekonać 27 kwietnia o 21.00 w TVP 1 podczas seansu Teatru Telewizji.

więcej

Odsłon: 7384 | Komentarzy: 0
Dodane: 162 dni temu
Życzenia od Prezesa OW SDPWarsztaty fotografii teatralnej on-line
Warsztaty fotografii teatralnej on-lineDodano: 2020-04-24 - 147 dni temu
 

Można się jeszcze zgłaszać na warsztaty mistrzowskie on-line organizowane w maju przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Zajęcia poprowadzi Krzysztof Bieliński - fotograf i juror V edycji Konkursu Fotografii Teatralnej. Bezpłatne warsztaty, w formie cotygodniowych zajęć online, potrwają 10 tygodni. Między zajęciami uczestnicy pracować będą bez konieczności wychodzenia z domów.

Zgłoszenia (i ewentualne pytania) prosimy przesyłać na adres jbiernacka@instytut-teatralny. pl. Co powinny zawierać? Maksymalnie siedem różnorodnych zdjęć w dowolnej estetyce, pokazujących zainteresowania fotograficzne oraz odsłaniających choć trochę warsztat. To najważniejszy punkt, bo o przyjęciu do jednej z czterech pięcioosobowych grup będzie decydowało portfolio kandydata bądź kandydatki – pomysłowość, wyrazistość języka fotograficznego, aspekty warsztatowe.

Fotografie powinny być w plikach jpg o natywnej rozdzielczości (mogą być skompresowane) z zawartymi danymi exif (możecie zostać poproszeni o przesłanie plików RAW). Będzie nam bardzo miło jeśli napiszecie też kilka słów o sobie, o tym dlaczego chcecie wziąć udział w warsztatach. Skontaktujemy się ze wszystkimi osobami, które nadeślą zgłoszenia, ale na warsztaty przyjmiemy maksymalnie 20 osób (być może stworzymy też „listę rezerwową”).

MASTER-CLASS, CZYLI CO?

Organizatorzy konkursu piszą: Sprowokowani niecodzienną sytuacją, w jakiej się znaleźliśmy, nawiązując do warsztatów, które z wielkim sukcesem odbyły się w trakcie poprzednich edycjach Konkursu Fotografii Teatralnej, postanowiliśmy stworzyć „miejsce”’ dla tych, którzy mają doświadczenie w fotografowaniu, być może interesują się teatrem, ale nie mieli jeszcze wielu możliwości dokumentowania spektaklu. Zajęcia adresujemy także do tych, którzy chcieliby po prostu poszerzyć swoją wiedzę, popracować nad warsztatem i spotkać się zawodowo z kimś, kto wypracował autorski sposób i wyrazisty język dokumentowania życia teatralnego. Na razie online, ale mamy nadzieję, że kolejne odsłony MasterClass z wybitnymi fotografami odbywać się będą już twarzą w twarz, zdjęciem w zdjęcie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Uczestnicy i uczestniczki zostaną podzieleni na grupy o zróżnicowanym poziomie doświadczenia. Zajęcia będą odbywały się w formie konwersatorium, interaktywnych wykładów oraz ćwiczeń online przy użyciu komunikatora ZOOM. Co ważne, zostały zaplanowane tak, abyście nie musieli wychodzić z domów – wszystkie ćwiczenia, omawiane później podczas spotkań online, będziecie mogli wykonać w Waszych czterech ścianach (prowadzący pozostaje cały czas do Waszej dyspozycji mailowej).

Organizatorzy informują: Spotykać się na ZOOMie będziemy raz w tygodniu przez 10 kolejnych tygodni, a każde zajęcia potrwają 1,5 godziny. Konkretny dzień i godzina zostaną wybrane później – podejmiemy próbę dostosowania ich do Waszych planów i możliwości. Warsztaty rozpoczną się po długim weekendzie majowym.

Udział w zajęciach będzie wiązał się z koniecznością wykonywania ćwiczeń pomiędzy spotkaniami.


Odsłon: 8634 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers