DZIAŁO SIĘ

Dodane: 10 dni temu
W Gdańsku msza za zmarłych dziennikarzy

W najbliższy poniedziałek 9 grudnia br. o godz. 16.00 w kaplicy kościoła św. Jana w Gdańsku przy ul. Świętojańskiej 50 zostanie odprawiona msza święta w intencji wszystkich zmarłych wybrzeżowych dziennikarzy. Współorganizatorem wydarzenia jest Oddział SDP w Gdańsku.

więcej

Odsłon: 6 | Komentarzy: 0
Dodane: 11 dni temu
Scrooge w każdym z nas

Scrooge w każdym z nasZgodnie z wieloletnią tradycją warszawscy klerycy przed Bożym Narodzeniem przygotowują przedstawienie teatralne. W tym roku słuchaczy Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej pw. Matki Bożej Zwycięskiej reżyserował Marcin Kwaśny. Spektakl można oglądać jeszcze do połowy grudnia. Wizytę na Tarchominie trzeba sobie koniecznie wpisać do kalendarza.

więcej

Odsłon: 37 | Komentarzy: 0
Dodane: 13 dni temu
Wspomnieliśmy dziennikarzy

Wspomnieliśmy dziennikarzyMsza Święta w intencji naszych Koleżanek i Kolegów zmarłych w latach 2017-2019 została odprawiona 21 listopada 2019 r. o godz. 17.00 w Kościele Środowisk Twórczych pod wezwaniem Św. Andrzeja Apostoła i Świętego Alberta Chmielowskiego.

więcej

Odsłon: 30 | Komentarzy: 0
Dodane: 21 dni temu
Pamiętamy o dziennikarzachSpotkajmy się świątecznie 10 grudnia
Spotkajmy się świątecznie 10 grudniaDodano: 2019-12-4 - wczoraj rano
Tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia w gronie członków Oddziału Warszawskiego SDP dzielimy się opłatkiem.

W tym roku spotkanie organizujemy wspólnie z Klubem Dyskusyjnym AKAPIT oraz Klubem Publicystyki Kulturalnej.

Mam zatem przyjemność zaprosić Koleżanki i Kolegów również w imieniu Przewodniczących klubów – pani redaktor Hanny Malinowskiej-Wegner i pani redaktor Teresy Kaczorowskiej - na spotkanie przedświąteczne – 10 grudnia 2019 r. o godz. 15.00.

W uroczysty nastrój wprowadzi nas gość – Pani Ewa Bloch, śpiewaczka operowa, która ma w repertuarze pieśni Stanisława Moniuszki. Posłuchamy również i wspólnie zaśpiewamy kolędy.

Tego wieczoru będziemy sobie składali życzenia, łamiąc się opłatkiem, a następnie skosztujemy nie tylko wigilijnych potraw i porozmawiamy.

Zapraszam wszystkich na Foksal do wspólnego świętowania tego wyjątkowego czasu!


Zbigniew Rytel
Prezes OW SDP

Ilustracja: Krzysztof Karasek, Madonna Podhalańska, obraz na szkle prezentowany w Domu Polskim w Budapeszcie
Odsłon: 77 | Komentarzy: 0 | Udostępnij: udostępnij na facebook-u udostępnij na twitterze

Copyright © SDP Warszawa 2010                                                                                                            Projekt i realizacja: Webdreamers